День пам’яті та примирення

8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла Акт про беззастережну капітуляцію збройних сил нациської Німеччини. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені веледюдні святкування.

Резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі, проголошені присвячені пам' яті жертв цієї війни Дні пам' яті та примирення що відзначаються 8 та 9 травня.

2014 року вперше в історії України офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом проходили два дні — 8 й 9 травня. Планувалося, що й надалі в Україні вшанування загиблих розпочинатиметься 8 травня — разом з Європою та світом, і продовжуватиметься традиційно 9 травня.

День пам' яті та примирення встановлений Указом Президента України № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» від 24 березня 2015 року.

Метою відзначення Дня є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму».

У нашому навчальному закладі учні 1-5, 7 класів разом зі своїми класними керівниками В.С. Ладиженською, Т.М. Криворучко, Л.Л. Белінською, Л.І. Коломійчук, Н.В. Корованюк підготували і провели загальношкільний захід — літературно-музичну композицію приурочену цій важливій подіії. Учнівський та трудовий колективи вшанували пам' ять загиблих у роки Другої світової війни та у війні на сході країни, поклали квіти до пам' ятника воїнам-землякам та визволителям села. Школярі 7 та 9 класів з учителем В.М. Шевчук привітали ветерана війни Чорного Івана Олексійовича зі святом, подякували за його героїзм, побажали міцного здоров' я, миру та довгих років життя.

v Новини i 06 травня 2016 Свердликівський Василь Дмитрович
comments powered by Disqus